Objevuj svět sběratelů

9 nejvzácnějších LEGO minifigurek

30. 6. 2022 / Lego / Pokročilí
3 min čtení
9 nejvzácnějších LEGO minifigurek

Minifigurky patří k oblíbeným částím setů ve velké většině témat, ve kterých se LEGO figurky objevují. Pojďme se společně podívat na 9 nejvzácnějších kousků vůbec, a že je z čeho vybírat. Od výroby prvního kousku v roce 1978 jich bylo vyrobeno přes 4 miliardy.

Lego minifigurky mají už podle prvního data výroby dlouhou tradici. Náš seznam 9 nejvzácnějších figurek je tvořen podle náročnosti k sehnání, ne podle ceny. V seznamu jsou začleněny vzácné figurky vyrobené pouze jednorázově, což z nich dělá nejcennější kousky. Do své sbírky byste uvítali tyto kousky:

1. Solid 18k White Gold R2-D2

Zdroj: Instagram @rarest_lego_minifigure
Zdroj: Instagram @rarest_lego_minifigure

Když v roce 2017 byla uvedena kolekce Ultimate Collectors Series Millennium Falcon, mohli členové VIP klubu vyhrát právě tuto figurku z 18 karátového bílého zlata. Stačilo jen při nákupu využít LEGO VIP kartu, koupit nějakou sadu s předstihem a byli jste automaticky zařazeni do slosování. Celkově byl vyroben pouze jeden kousek a také to bylo poprvé co byl “1 of 1 produced” kousek dán přímo veřejnosti.

2. San Diego Comic Con Boba Fett Trio

Zdroj: Instagram @daniel_risis
Zdroj: Instagram @daniel_risis

Na Comic Conu v San Diegu (2010) byli hned dva šťastlivci, kteří tohle Trio vyhráli. Soutěžilo se o dárkové balení LEGO Star Wars, jehož součástí byly právě tři figurky Boba Fetta. Všechny tři jsou extra vzácné. První z nich je vyrobena ze 14K zlata. Druhá je stříbrná a třetí, bílá figurka, byla vyrobena pouze v limitované podobě - 10 000 kusů.

3. 14k Gold C-3PO

Zdroj: Instagram @legoman_scotland
Zdroj: Instagram @legoman_scotland

K 30. výročí Star Wars LEGO byla připravena slavnostní řada setů. Jedním z kousků vyrobených speciálně k těmto oslavám byl C-3PO ze 14K zlata. Celkem bylo vyrobeno pouze 5 kusů, které byly opět zařazeny do slosování. Vzhledem k omezenému množství bude tento kousek asi patřit do TOP 10 navždy.

4. 2012 Captain America and Iron Man

Zdroj: Instagram @lego4ever
Zdroj: Instagram @lego4ever

Jedná se o první oficiální minifigurky LEGO Marvel (pokud nepočítáme Spidermana z éry Tobeyho Maguirea z počátku 21. století), kterých bylo vyrobeno přesně 125 (každé z nich). Byly rozdány na veletrhu hraček po dvou. To znamená, že jednu bez druhé pravděpodobně nenajdete. Aktuálně se prodávají okolo 1 200 $ a cena půjde velmi pravděpodobně nahoru.

5. Gold C-3PO

Zdroj: Instagram @legoman_scotland
Zdroj: Instagram @legoman_scotland

V roce 2007 bylo náhodně vloženo 10 000 kusů zlatochromových minifigurek do různých LEGO Star Wars sad. Pokud jste měli štěstí a na figurku jste narazili, tak jste “odešli” s několika stovkami dolarů navíc.

6. LEGO x NASA Alien Frame

Zdroj: eBay
Zdroj: eBay

V roce 2001 se LEGO spojilo s NASA a vyslalo 300 mimozemských minifigurek v raketě do vesmíru a zpět. Po dokončení vesmírné cesty byly figurky zapečetěny v rámu a předány některým šťastným příjemcům. Tyto figurky si zaslouží místo v seznamu hned ze dvou důvodů. Bylo jich vyrobeno pouze 300 a BYLY VE VESMÍRU.

7. Red Sox Minifig

Zdroj: Instagram @universal_lego
Zdroj: Instagram @universal_lego

Jedny z mála sportovních figurek, které byly vyrobeny mimo témata NBA, NHL, fotbalu a X-Games z počátku 21. století. Tato minifigurka byla symbolicky rozdána v roce 1999 na zápasu Red Sox, jako dárek pro návštěvníky. Během zápasu byla asi velká pravděpodobnost ztráty, ale kdo si ji zvládl odnést domů, může se dnes plácat po rameni.

8. Mr. Gold ze Série 10

Zdroj: Instagram @solarxclipse
Zdroj: Instagram @solarxclipse

K oslavě 10. výročí minifigurek LEGO rozdalo 500 těchto zlatochromových figurek. Vybralo náhodně z objednávek a pět set lidí našlo ve své krabici tento krásný kousek navíc. Aktuální cena se pohybuje okolo 1 000 $. Vzhledem k tomu, že reálná cena by se při koupi pohybovala okolo 4 $ to není špatná návratnost.

9. Boba Fett (Cloud City)

Zdroj: Instagram @cuddybricks
Zdroj: Instagram @cuddybricks

V roce 2003 LEGO vytvořilo sadu Cloud City, jejíž součástí je i Boba Fett s potiskem na rukou i nohou. Tahle figurka vypadá skvěle a aktuálně je i velmi dobře naceněná. Fanoušci Star Wars po ní neustále prahnou a jsou ochotni za ni dát několik stovek dolarů.

Figurek lega je opravdu hodně. Pro svoji unikátnost a hravý design patří mezi klenoty LEGO sérií. V listu jsme se snažili vybrat ty nejvzácnější kousky, zdaleka tím ale výčet vzácných figurek nekončí. Pokud máte doma nějaký super kousek nebo po nějakém prahnete, podělte se o něj s námi ve skupině.

Pavla Dočkalová
Autor článku:
Pavla Dočkalová